Bid bond

Bid bond in 2 minutes

Get a deposit without paperwork and walking away from your computer in 3 steps

click fill the details pay online

Check how to do it - Video

Proceeding: TS/23/2024 Świadczenie usług transportu krwi i jej składników, oraz przewozu produktów leczniczych do Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jana Pawła II

Deadlines:
Published : 09-05-2024 13:04:00
Placing offers : 16-05-2024 10:00:00
Offers opening : 16-05-2024 11:00:00
Procedure: Zapytanie ofertowe
Type: Service

Requirements and specifications

TS/23/2024 - Świadczenie usług transportu krwi i jej składników, oraz przewozu produktów leczniczych do Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jana Pawła II



I. Warunki zgłaszania ofert i zasady udzielenia zamówienia.

Nr ogłoszenia: TS/23/2024

Data ogłoszenia: 09.05.2024 r.

Zamawiający: Krakowski Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II, ul. Prądnicka 80,

31-202 Kraków


Miejsce składania ofert: w siedzibie Zamawiającego przy ul. Prądnickiej 80 Krakowie w budynku A V, na Dziennik Podawczy do dnia 16.05.2024 r. do godz. 10:00.

Oferty złożone po terminie nie będą otwierane i zostaną zwrócone Wykonawcy.


Prowadzone postępowanie nie stanowi przetargu w rozumieniu Kodeksu Cywilnego ani Ustawy Prawo Zamówień Publicznych.

Zamawiający nie jest zobligowany do wyboru jakiejkolwiek oferty, a złożenie oferty nie stanowi podstawy do występowania z jakimikolwiek roszczeniami wobec zamawiającego ze strony podmiotu, który złożył ofertę.


Warunki zgłaszania ofert:


a) Wykonawca może zaproponować tylko jedną cenę dla poszczególnej czynności i nie może jej zmienić,

b) Oferta zawiera datę końcową związania ofertą, nie krótszą niż 3 tygodnie od daty złożenia oferty.

c) Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie pisemnej, opatrzoną pieczęcią/podpisem w zamkniętej kopercie lub innym opakowaniu, wyraźnie oznaczonej numerem postępowania wskazanym w zaproszeniu do składania ofert tj:


Ogłoszenie nr. TS/23/2024 na „Świadczenie usług transportu krwi i jej składników, oraz przewozu produktów leczniczych do Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jana Pawła II”


d) Oferta wraz z załącznikami musi być podpisana przez osobę/y uprawnione do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy zgodnie z zasadami reprezentacji.


e) Wykonawca zobowiązany jest do podpisania umowy.


f) Z zawartością ofert nie można zapoznać się przed upływem terminu otwarcia ofert.

Otwarcie ofert – 16.05.2024 r. godz.11:00 w siedzibie Zamawiającego przy ul. Prądnickiej 80 w Krakowie, Pawilon A-I, Sekcja Transportu.



II. Opis przedmiotu zamówienia



Transport krwi i jej składników


1.Transport krwi i jej składników musi odbywać się zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 16 października 2017 r. z późniejszymi zmianami w sprawie leczenia krwią w podmiotach leczniczych wykonujących działalność leczniczą w rodzaju stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne, w których przebywają pacjenci ze wskazaniami leczenia krwią i jej składnikami oraz w Obwieszczeniu MZ z dnia 11 stycznia 2023 w sprawie wymagań dobrej praktyki przechowywania i wydawania krwi i jej składników dla banków krwi oraz badań z zakresu immunologii transfuzjologicznej wykonywanych w zakładach leczniczych innych niż regionalne centra, Wojskowe Centrum lub Centrum MSWiA


2. Realizacja usługi przez osoby posiadające wymagane uprawnienia, przy użyciu w pełni sprawnych środków transportu, odpowiadających wymaganiom przewidzianym dla transportu specjalistycznego dopuszczonymi do użytku zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i spełniającymi warunki dla pojazdów uprzywilejowanych wyposażonych w niezbędną sygnalizację świetlną i dźwiękową (potwierdzone zaświadczeniem MSWiA).


3. Realizacja usługi powinna się odbywać przy pomocy środków transportu w pojemnikach do transportu krwi i preparatów krwiopochodnych znajdujących się na wyposażeniu Wykonawcy z udokumentowaną w postaci protokołów ich walidacją dopuszczenia do użytkowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami i spełniających warunki określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia

z dnia 16 października 2017 r. z późniejszymi zmianami w sprawie leczenia krwią w podmiotach leczniczych wykonujących działalność leczniczą w rodzaju stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne, w których przebywają pacjenci ze wskazaniami leczenia krwią i jej składnikami oraz w Obwieszczeniu MZ z dnia 11 stycznia 2023 w sprawie wymagań dobrej praktyki przechowywania i wydawania krwi i jej składników dla banków krwi oraz badań z zakresu immunologii transfuzjologicznej wykonywanych w zakładach leczniczych innych niż regionalne centra, Wojskowe Centrum lub Centrum MSWiA


4. Krew i jej składniki powinny być transportowane specjalnymi kontenerami z izolacją (KKP), lodówki transportowe (KKCz i czynniki krzepnięcia). Dopuszcza się do transportu małych ilości składników krwi przenośne lodówki (kontenery) z wkładami chłodzącymi (transport krwi i KKCz) lub stałym dwutlenkiem węgla tzw. „suchym lodem” ( osocze i krioprecypiat), zamrażarki zasilane z akumulatora samochodowego.


5. Jeśli przenośne urządzenie chłodnicze nie jest wyposażone we własny czujnik temperatury, to w bezpośredniej styczności z przewożonym składnikiem krwi trzeba umieścić termometr, a odczytu temperatury dokonywać po 5 minutach od chwili umieszczenia składnika krwi w pojemniku izotermicznym, i po zakończeniu transportu.


6. Transport składników krwi w zależności od rodzaju składnika winien być w temperaturach:

a. KKCz - w temp. od +2o C do +10o C

b. KKP - w temp. od +20o C do +24o C

c. FFP zamrożone - w temp. - 18o C

d. Czynniki krzepnięcia – w temp. od +2o C do +10o .


7. Do każdego transportu krwi i jej składników musi być dołączony protokół, sporządzony w dwóch egzemplarzach z których jeden (oryginał) zatrzymuje odbiorca, kopia musi być zwrócona do dostawcy.


8. Protokół zawiera dane dotyczące:

  • nazwa i adres centrum wydającego krew i jej składniki,

  • nazwę i numer składnika;

  • dzień i godzinę wydania

  • temperaturę odczytaną po 5 minutach od chwili umieszczenia krwi lub jej składnika w pojemniku transportowym,

  • opis chłodniczego urządzenia transportowego, z podaniem ilości i rodzaju dodatkowego materiału chłodzącego oraz numeru termometru - jeżeli stosowano

  • datę, podpis oraz pieczątkę osoby wydającej krew lub jej składnik

  • imię i nazwisko kierowcy oraz rodzaj środka transportu

  • nazwę i adres szpitala będącego odbiorcą

  • dzień i godzinę dostarczenia składnika krwi

  • temperaturę odczytaną w chwili dostarczenia krwi lub jej składnika

  • datę, podpis oraz pieczątkę osoby dokonującej odbioru krwi lub jej składnika

9. W przypadku stosowania automatycznych czujników temperatury, dostawca i odbiorca

sporządzają protokół kontroli transportu zgodnie z punktem poprzedzającym, z tym, że zamiast danych , o których mowa w punktach 4 i 10 ust. powyżej do protokołu należy dołączyć wydruki otrzymane z rejestratorów tych czujników.


10. Zagwarantowanie w ofercie jednostkowej kwoty ryczałtowej jednakowej za wykonywanie usługi dla transportów planowanych i R „na ratunek:

zapotrzebowanie – planowana ilość zgłoszeń w miesiącu: około 60

całodobowo w dni robocze w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy trybie normalnym i na ratunek.


11. Zapewnienie realizacji zadania przewozowego w trybie zwykłym nie później niż do 3 godzin od momentu telefonicznego powiadomienia Wykonawcy o zaplanowanym przewozie.


12. W przypadku transportów nagłych „na ratunek”, wymagających natychmiastowej realizacji, których zamawiający nie jest w stanie przewidzieć i zaplanować, Wykonawca zobowiązuje się do podjęcia ich realizacji w dniu zgłoszenia, bezpośrednio po zgłoszeniu telefonicznym konieczności realizacji zadania nie później niż do 30 minut.


13. Realizacja i rozliczenie wykonanych zadań przewozowych na podstawie „Zlecenia na przewiezienie” krwi i jej składników oraz innych materiałów w celu ratowania życia i zdrowia, wystawionego przez Zamawiającego i dostarczonego w momencie podjęcia przez Wykonawcę zadania przewozowego, a najpóźniej po wykonaniu zadania przewozowego.


Transport produktów leczniczych


1.Transport produktów leczniczych musi odbywać się zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2015 r. ws. wymagań Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej.


2. Realizacja usługi przez osoby posiadające wymagane uprawnienia, przy użyciu w pełni sprawnych środków transportu, odpowiadających wymaganiom przewidzianym dla transportu specjalistycznego dopuszczonymi do użytku zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i spełniającymi warunki dla pojazdów uprzywilejowanych wyposażonych w niezbędną sygnalizację świetlną i dźwiękową (potwierdzone zaświadczeniem MSWiA).


3. Realizacja usługi powinna się odbywać przy pomocy środków transportu w pojemnikach zabezpieczających przed uszkodzeniem, światłem i wilgocią znajdujących się na wyposażeniu Wykonawcy i zapewniających utrzymanie odpowiedniej dla transportowanego leku temperatury.


4. Jeśli przenośne urządzenie chłodnicze nie jest wyposażone we własny czujnik temperatury, to w bezpośredniej styczności z przewożonym produktem leczniczym trzeba umieścić termometr, a odczytu temperatury dokonywać po 5 minutach od chwili umieszczenia leku w pojemniku izotermicznym, i po zakończeniu transportu.


5. Transport produktów leczniczych w zależności od zaleceń producenta winien być w temperaturach:

a. do 25 o C(temp. pokojowa)

b. 2 – 8 o C (dla leków termolabilnych)


6. Do każdego transportu produktów leczniczych musi być dołączony protokół (załącznik nr 2), sporządzony w dwóch egzemplarzach z których jeden (oryginał) zatrzymuje odbiorca, kopia musi być zwrócona do dostawcy.


7. Protokół zawiera dane dotyczące:

  • nazwa i adres szpitala wydającego lek,

  • nazwę,dawkę, ilość, serię i datę ważności produktu leczniczego;

  • dzień i godzinę wydania

  • temperaturę odczytaną po 5 minutach od chwili umieszczenia leku w pojemniku transportowym,

  • opis chłodniczego urządzenia transportowego, z podaniem ilości i rodzaju dodatkowego materiału chłodzącego oraz numeru termometru - jeżeli stosowano

  • datę, podpis oraz pieczątkę osoby wydającej lek;

  • imię i nazwisko kierowcy oraz rodzaj środka transportu

  • nazwę i adres szpitala będącego odbiorcą

  • dzień i godzinę odbioru produktu leczniczego

  • temperaturę odczytaną w chwili dostarczenia leku;

  • datę, podpis oraz pieczątkę osoby dokonującej odbioru leku;

8. W przypadku stosowania automatycznych czujników temperatury, dostawca i odbiorca

sporządzają protokół kontroli transportu zgodnie z punktem poprzedzającym, z tym, że zamiast danych , o których mowa w punktach 4 i 10 ust. powyżej do protokołu należy dołączyć wydruki otrzymane z rejestratorów tych czujników.


9. Zagwarantowanie w ofercie jednostkowej kwoty ryczałtowej jednakowej za wykonywanie usługi dla transportów planowanych i R „na ratunek:

zapotrzebowanie – planowana ilość zgłoszeń w miesiącu: około 3

  • całodobowo w dni robocze w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy trybie normalnym i na ratunek.

10. Zapewnienie realizacji zadania przewozowego w trybie zwykłym nie później niż do 3 godzin od momentu telefonicznego powiadomienia Wykonawcy o zaplanowanym przewozie.


11. W przypadku transportów nagłych „na ratunek”, wymagających natychmiastowej realizacji, których zamawiający nie jest w stanie przewidzieć i zaplanować, Wykonawca zobowiązuje się do podjęcia ich realizacji w dniu zgłoszenia, bezpośrednio po zgłoszeniu telefonicznym konieczności realizacji zadania nie później niż do 30 minut.


12. Realizacja i rozliczenie wykonanych zadań przewozowych na podstawie „Zlecenie transportu krwi i jej składników, lub produktów leczniczych” stanowiący załącznik nr 3 , wystawionego przez Zamawiającego i dostarczonego w momencie podjęcia przez Wykonawcę zadania przewozowego, a najpóźniej po wykonaniu zadania przewozowego.


13. Termin wykonania umowy – 24 miesiące


III. Kryteria oceny ofert


1. Zamawiający, dokonując wyboru ofert, może pominąć oferty, co do których uznaje, że zawierają rażąco niską cenę. W przypadku, gdy Zamawiający ma podejrzenie, że zaproponowana cena jest rażąco niska, może wystąpić do oferenta z wnioskiem o złożenie wyjaśnień odnośnie zaproponowanej ceny.


2. Zamawiający nie jest zobligowany do wyboru jakiejkolwiek oferty, a złożenie oferty nie stanowi podstawy do występowania z jakimikolwiek roszczeniami wobec Zamawiającego ze strony podmiotu, który złożył ofertę. W szczególności, Zamawiający nie dokonuje wyboru oferty, jeżeli:

a) oferta z najkorzystniejszą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,

b) wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.


3. Wyboru oferty Zamawiający dokona na podstawie formularza oferty (załącznik nr 6), kierując się kryterium 100% ceny.


4. Informację o wybranej ofercie Zamawiający zamieszcza na swojej stronie internetowej (w odpowiedniej zakładce).


5. Wykonawca oświadcza, że nie zachodzą przesłanki wykluczenia z postępowania na podstawie art.7 ust.1 w zw. z art 7 ust.9 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.


6. Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy, zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert.


Osoby do kontaktu:


Robert Gola tel. 504 299 394, r.gola@szpitaljp2.krakow.pl

Paulina Figlewicz nr tel. 12 614 24 15 , p.figlewicz@szpitaljp2.krakow.pl


Załączniki:


Wzór umowy

Załącznik 1 – Opis przedmiotu zamówienia

Załącznik 2 – Protokół transportu produktów leczniczych

Załącznik 3 – Zlecenie transportu

Załącznik 4 – Obowiązek informacyjny

Załącznik 5 – Umowa powierzenia przetwarzania danych

Załącznik 6 – Formularz oferty

Załącznik 7- Oświadczenie Wykonawcy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego

Attachments

NAME EXTENSION SIZE (kB) PUBLISHING DATE SOURCE DOWNLOAD
Umowa główna.odt odt 29.35 2024-05-10 09:18:29 Proceeding
załącznik 1 _opis przedmiotu zamówienia.odt odt 25.25 2024-05-10 09:18:29 Proceeding
załącznik 2_protokół transportu produktów leczniczych.odt odt 15.09 2024-05-10 09:18:29 Proceeding
załącznik 3_zlecenie transportu.odt odt 15.18 2024-05-10 09:18:29 Proceeding
załącznik 4_obowiązek informacyjny.docx docx 14.43 2024-05-10 09:18:30 Proceeding
Załącznik 5_umowa powierzenia.doc doc 54 2024-05-10 09:18:30 Proceeding
załącznik 6_formularz oferty.odt odt 15.73 2024-05-10 09:18:30 Proceeding
załącznik 7_oswiadczenie Wykonawcy.docx docx 16.08 2024-05-10 09:18:30 Proceeding

Announcements

Buyer has not publish any additional messages

Subject of the request

No. Name Description and attachments Quantity
/ Unit
Net price / Unit Vat Gross price / Unit Currency Delivery address Attach
file
1 - 1 pc. - (0)
Currency rates NBP , EUR: 4.2575 PLN

Criteria and formal conditions

No. Name Criterium weight Description and attachments Your suggestion or comment Attach file
1 Price 100% Offer value 0,00 PLN netto
0,00 PLN brutto
(0)
2 Warunki płatności - Przelew 30 dni od dostarczenia prawidłowo wystawionej faktury. Proszę potwierdzić wpisując "Akceptuję" (0)
3 Termin realizacji - ... dni od otrzymania zamówienia. Proszę potwierdzić wpisując "Akceptuję" (0)
4 Dodatkowe koszty - Wszelkie dodatkowe koszty, w tym koszty transportu, po stronie wykonawcy. Proszę potwierdzić wpisując "Akceptuję" (0)
(0)
Unlock the form

The number of page views: 614